- Головна сторінка
- Візитка
- Психологічний інструментарій
- Нормативні документи
- Навчально-методичні матеріали
- Користні посилання
- Поради батькам
- Права дитини
- «Навчіть дитину захищатися»
- Безпека дітей в Інтернеті
- «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
- ВІДЕОТЕКА
- Самоосвіта
- Контакти
- Телефони довіри
- Правила для учнів
- СТОП БУЛІНГ
- ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
середа, 28 грудня 2022 р.
субота, 3 грудня 2022 р.
Міжнародний день людей з інвалідністю
Цей день нагадує всім нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи. Саме цей день покликаний привернути увагу громадськості до проблем, яких набагато більше в людей з особливими потребами і на яке суспільство зобов’язане звернути увагу та допомогти вирішити.
Пам’ятаймо, що громадянам з обмеженими можливостями потрібна постійна підтримка та допомога, виявлення уваги, милосердя, людяності, толерантності, щоб допомогти спростити життя людей з інвалідністю.
понеділок, 21 листопада 2022 р.
вівторок, 25 жовтня 2022 р.
ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ
Булінг – (від англ. bully – хуліган, задирака, грубіян, «to bully» — задиратися, знущатися) – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення, агресивної поведінки, щоб заподіяти шкоду, викликати страх, тривогу або ж створити негативне середовище для людини. Основною ознакою булінгу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням. Основні ознаки булінга і так званого мобінга (менш радикальних образ) це: нерівність сил агресора і жертви; повторюваність насильства; гостра емоційна реакція жертви. Види булінґу можна об’єднати у групи словесного (вербального), фізичного, соціального (емоційного) й електронного (кібербулінґ) знущання, які часто поєднуються для більш сильного впливу.
пʼятниця, 21 жовтня 2022 р.
четвер, 20 жовтня 2022 р.
вівторок, 18 жовтня 2022 р.
пʼятниця, 14 жовтня 2022 р.
вівторок, 11 жовтня 2022 р.
Вправи для зняття емоційного напруження
Вправа «Ритмічне дихання»
Вправа «Релаксація на контрасті»
Щоб ефективно зняти м’язове напруження, спочатку треба його посилити.
Якщо обстановка навколо напружена й ви почуваєте, що втрачаєте самовладання, цей комплекс можна виконати прямо на місці, за столом, практично непомітно для навколишніх.
понеділок, 10 жовтня 2022 р.
Всесвітній день психічного здоров’я
Міжнародна акція Всесвітній день психічного здоров’я проходить 10 жовтня. День засновано в 1992 році. Заходи спрямовані на поширення знань про ефективні методи зміцнення психічного здоров’я та попередження психічних захворювань.
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). Щорічно Видаються тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилаються звернення в урядові структури і органи охорони здоров’я, що закликають взяти участь в міжнародному русі, випускаються спеціалізовані телевізійні програми. Наприклад, в 2018 році заходи, присвячені Дню психічного здоров’я, будуть фокусуватися на темі проблем молоді та її психічного здоров’я в мінливому світі.
пʼятниця, 7 жовтня 2022 р.
Всесвітній день посмішки
На сторінках міжнародного календаря є такий день - Всесвітній день посмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на наш з вами настрій. Всі ми, різні люди. Щоб домогтися гарного настрою, для кожного з нас, принаймні, необхідно щось особливе. Для когось мир у всьому світі, для когось нове авто. Комусь досить просто прогулятися на свіжому повітрі, а для когось стабільно сірі будні вже викликають відчуття норми і зовсім нічого не хочеться міняти. Ну вже ні! Все це якось складно. Давайте просто усміхнемося. Підійдемо до дзеркала і усміхнемося самим собі. Зробимо це кілька разів. І ще. І ще, тільки без сарказму. Не будемо себе критикувати! Просто усміхнемося. Усміхнемося без задньої думки.
четвер, 6 жовтня 2022 р.
Дітям - про емоції!
Пізнавальні відеоролики про емоцій в житті людини та їх різновиди.
Будинок де живуть емоції
Будинок де живуть емоції
четвер, 29 вересня 2022 р.
пʼятниця, 9 вересня 2022 р.
“Пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти Вінницької області у 2022-2023 навчальному році”
9 вересня навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області було проведено інструктивно-методичну онлайн-нараду на платформі Google-Meet на тему: «Пріоритетні напрями діяльності психологічної служби у системі освіти Вінницької області у 2022-2023 навчальному році».
Під час наради розглядались нові нормативно-правові документи у сфері діяльності працівників психологічної служби, особливостей роботи психолога та соціального педагога в новому навчальному році. Також, розглядалась участь працівників психологічної служби у реалізації завдань національних, державних, обласних соціальних програм та інших актуальних питань діяльності психологічної служби. В ході обговорення фахівці психологічної служби мали змогу поставити питання щодо актуальних тем стосовно робочого процесу та отримати методичні рекомендації від фахівців Центру.
четвер, 8 вересня 2022 р.
середа, 7 вересня 2022 р.
ПОСІБНИК ІЗ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА ДІТЕЙ У ЧАСИ ВІЙНИ
Посібник «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни» стане у пригоді вчителям, соціальним педагогам та психологам. Матеріали можуть бути використані для проведення уроків та тренінгів.
У посібнику містяться відповіді на такі питання:
Посібник розроблено експертами громадської організації «GoGlobal» спільно з Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою «Career Hub» у межах програми «Мріємо та діємо» за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
Нагадаємо, розроблено алгоритм, як діяти вчителям під час занять під час оголошення сигналу «Повітряна тривога».
У посібнику містяться відповіді на такі питання:
- чому вчителю важливо піклуватися про власний емоційний стан;
- як піклуватися про себе та налаштуватися на роботу в умовах невизначеності;
- як діти різного віку переживають та реагують на стрес під час війни;
- чому проблеми булінгу, суїцидальної поведінки та насильства актуалізуються в період війни і як варто діяти вчителю;
- як підтримати дітей та які техніки може застосовувати вчитель, аби допомогти учням впоратися зі стресом.
Посібник розроблено експертами громадської організації «GoGlobal» спільно з Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою «Career Hub» у межах програми «Мріємо та діємо» за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
Нагадаємо, розроблено алгоритм, як діяти вчителям під час занять під час оголошення сигналу «Повітряна тривога».
Джерело: https://mon.gov.ua
вівторок, 6 вересня 2022 р.
ЯК ГОВОРИТИ З УЧНЯМИ НА СКЛАДНІ ТЕМИ? ПОРАДИ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ ВІД ПСИХОЛОГІВ ПРОЄКТУ «ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»
В умовах війни малеча потребує підвищеної уваги та підтримки дорослих. Як правильно розмовляти з дітьми на складні теми та що робити, щоб не травмувати дитячу психіку? Шукайте відповідь у матеріалі психологів ініціативи «Підтримай дитину».
Що важливо зробити, відповідаючи на складні запитання?
Враховуйте рівень розвитку та вікові особливості дитини (маленьким дітям варто розповідати менше страшних подробиць, проте необхідно надати чітку відповідь); пояснюйте зрозуміло та відкрито; будьте готові до багаторазового повернення до розмови, дитина також може поставити уточнюючі запитання; спробуйте допомогти дитині виразити почуття. Для багатьох дітей це складно зробити самостійно, проте вони можуть виразити їх під час виконання творчих робіт, будьте чуйними, також необхідно дотримуватися конфіденційності; пам’ятайте, що діти спілкуються між собою та дитина може потребувати поради щодо ймовірних запитань оточуючих. У цьому разі рекомендуємо звернутися за порадою до психолога школи або спробувати побудувати правильний діалог самостійно; дітям потрібні заняття улюбленими справами, рутина та відпочинок. Тому побудуйте чіткий розклад, але не забувайте надавати дітям простір для цікавих завдань; будьте у взаємодії з батьками чи іншими законними представниками дитини. Дитині може допомогти лише одночасна підтримка сім’ї та закладу освіти;не зосереджуйте увагу на минулих подіях, обставинах і тому, яким чином була побудована робота раніше. Відбудуйте знайомий розклад для відновлення відчуття безпеки, проте не зосереджуйте на цьому увагу дітей (не використовуйте фрази: «Ми маємо навчатися як до війни», «Наш розклад має бути як до війни» тощо); дитині необхідно відчувати себе в безпеці; нагадуйте дитині, що дорослі дбають про неї, піклуються та приділяють увагу.
Нагадаємо, освітяни зможуть надавати якісну першу психологічну допомогу.
Що важливо зробити, відповідаючи на складні запитання?
Враховуйте рівень розвитку та вікові особливості дитини (маленьким дітям варто розповідати менше страшних подробиць, проте необхідно надати чітку відповідь); пояснюйте зрозуміло та відкрито; будьте готові до багаторазового повернення до розмови, дитина також може поставити уточнюючі запитання; спробуйте допомогти дитині виразити почуття. Для багатьох дітей це складно зробити самостійно, проте вони можуть виразити їх під час виконання творчих робіт, будьте чуйними, також необхідно дотримуватися конфіденційності; пам’ятайте, що діти спілкуються між собою та дитина може потребувати поради щодо ймовірних запитань оточуючих. У цьому разі рекомендуємо звернутися за порадою до психолога школи або спробувати побудувати правильний діалог самостійно; дітям потрібні заняття улюбленими справами, рутина та відпочинок. Тому побудуйте чіткий розклад, але не забувайте надавати дітям простір для цікавих завдань; будьте у взаємодії з батьками чи іншими законними представниками дитини. Дитині може допомогти лише одночасна підтримка сім’ї та закладу освіти;не зосереджуйте увагу на минулих подіях, обставинах і тому, яким чином була побудована робота раніше. Відбудуйте знайомий розклад для відновлення відчуття безпеки, проте не зосереджуйте на цьому увагу дітей (не використовуйте фрази: «Ми маємо навчатися як до війни», «Наш розклад має бути як до війни» тощо); дитині необхідно відчувати себе в безпеці; нагадуйте дитині, що дорослі дбають про неї, піклуються та приділяють увагу.
Нагадаємо, освітяни зможуть надавати якісну першу психологічну допомогу.
Джерело: МОН
понеділок, 5 вересня 2022 р.
середа, 4 травня 2022 р.
Особливості кризових інтервенцій (кризових втручань) у роботі з дітьми підліткового віку
Сьогодні 04 травня 2022 року навчально-методичним центром психологічної служби системи освіти Вінницької області для працівників психологічної служби закладів освіти проводився методичний вебінар на платформі Google-Meet на тему: «Особливості кризових інтервенцій (кризових втручань) у роботі з дітьми підліткового віку». Щиро дякую тренеру Анастасії Нагібіні за цінні поради, змістовні вправи, які допоможуть нам у роботі.
понеділок, 2 травня 2022 р.
четвер, 28 квітня 2022 р.
четвер, 21 квітня 2022 р.
вівторок, 19 квітня 2022 р.
Підписатися на:
Дописи (Atom)