4 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
Міжнародний день протидії булінгу відзначається у всьому світі 4 травня.
Міжнародний день протидії булінгу, який присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. ООН визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. Нещодавно до них приєдналася і Україна. Адже наша країна входить до 10-ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу.
Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях.
Булінг може бути:
☑Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
☑Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.
☑Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.
☑Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомка відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образиливих чуток тощо.
☑Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо (пересилка неоднозначних фото, обзивання телефоном, зйомка на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу, цькування через соціальні мережі).
Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
5 травня в Бронницькій середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів практичним психологом розпочались впроваджуватись профілактичні занняття під час яких учні знайомляться з поняттям булінгу, його видами та проявами, дізнаються як треба розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, як формувати негативне ставлення до булінгу.
З учнями 7 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Стоп Булінг", учнями 8 класу - "Профілактика булінгу у школі". Учням було продемонстровано: відео “Як боротися з булінгом: поради для дітей; Марія Бурмака – відеокліп “Не смійся з мене”; Відео “Твоє право. Відповідальність за булінг“; Відео “Викресли Булінг”; Відео “Булінг у школі. Види булінгу у школі.”; Відео “Булінг очима дітей” учні обговорили відеоролики, зробили висновки.
Немає коментарів:
Дописати коментар