четвер, 20 травня 2021 р.

Модно бути здоровим!

Щороку дедалі більше свідомої молоді обирає здоровий спосіб життя, спрямовує свої зусилля на збереження і зміцнення свого здоров’я. Адже здоров’я є тим чарівним ключем, який відчиняє двері до можливостей: прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього. А зараз ви хочете насолоджуватися життям, крокувати в ногу з часом, не відставати від моди. Мода – це стиль, це спосіб життя. Ви - діти нового тисячоліття. Нове сьогодення зумовлює нову моду. Сучасна мода одна – здоров’я. Бути здоровим – красиво! Бути здоровим – модно! Бути здоровим – стильно! Бути здоровим – класно!
Сьогодні з учнями 5 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Модно бути здоровим!".
Мета заняття: якого виховувати у дітей ціннісне ставлення до свого здоров'я, пропаганда здорового способу життя.
   
   


четвер, 13 травня 2021 р.

Методичний кейс профілактичної, просвітницької діяльності працівників психологічної служби в аспекті реалізації Концепції НУШ

Сьогодні відбулося оn-line засідання інтервізійної групи працівників психологічної служби закладів освіти Вінницької області на тему: «Методичний кейс профілактичної, просвітницької діяльності працівників психологічної служби в аспекті реалізації Концепції НУШ». Під час засідання практичні психологи ділилися досвідом роботи з учнями 1 класу.
Дякуємо організаторам засідання (Адамчук Л.Л., Козачишина В.В.за обмін досвідом.
  
  

середа, 12 травня 2021 р.

12 травня - Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

Всі ми іноді почуваємося втомленими, зникає бажання щось робити і мотивація вставати з ліжка. Це нормально після важкого робочого дня чи тренування. Але коли занепад сил стає нормою і постійним відчуттям, варто бити на сполох! Це може були СХВ – хронічна втома. Такий стан є патологічним, і людині необхідна медична допомога.
Якщо ви часто почуваєтеся втомленими, сон і відпочинок не допомагають відновити сили, часто хворієте – є сенс задуматися про візит до лікаря. Серед інших ознак, які можуть свідчити про хворобу, такі:
• безсоння
• різке зниження працездатності
• апатія, швидка втомлюваність
• головні болі
• депресивний стан, роздратування
• біль у всьому тілі
• порушення імунітету, часті хвороби
Спостерігаєте у себе ці ознаки? Обов’язково зверніться до свого сімейного лікаря. Адже СХВ сам по собі не минає.

Вебінар щодо методики дистанційного проведення уроку «Особиста цінність та безпека для учнів 5-9 класів»

Сексуальне насильство — це травма, яка впливає на все подальше життя дитини. За даними Ради Європи, кожна 5-та дитина є жертвою сексуального насильства. Але такі випадки часто замовчуються. Зазвичай дорослі не говорять з дитиною на цю тему, дитина не знає, куди звернутися за допомогою. І часто вона залишається сам на сам зі своєю проблемою. Інколи вчитель — це саме та людина, яка може помітити насильство та врятувати дитину», — наголошують організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей.
Дякую спікерам вебінару (Олена Капральська, експерт з освітніх програм МБО "Служба порятунку дітей") за цікавий вебінар, корисну інформацію.
 

пʼятниця, 7 травня 2021 р.

Профілактичні заходи до Міжнародого дня протидії булінгу

Сьогодні в нашому закладі продовжились заходи в рамках тиждня до Міжнародного дня проти булінгу.  З учнями 9 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Стоп Булінг". Під час заняття учні переглянули відео "Що таке булінг", "Як боротися з булінгом", Твоє право. Відповідальність за булінг, розглянули конфліктні ситуації та знаходили спільно вихід з цієї ситуації; дізналися як треба розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, як формувати негативне ставлення до булінгу.


четвер, 6 травня 2021 р.

Профілактичні заходи до Міжнародого дня протидії булінгу

Сьогодні в нашому закладі продовжились заходи в рамках тиждня до Міжнародного дня проти булінгу. 
З учнями 5 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Стоп Булінг", учнями 6 класу  -  "Скажи булінгу "Ні!"". 
Під час занять учні ознайомились з поняттям булінгу, його видами та проявами, дізналися як треба розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, як формувати негативне ставлення до булінгу. Учням було продемонстровано: відео “Як боротися з булінгом: поради для дітейМарія Бурмака – відеокліп “Не смійся з мене”Мультфільм “Про пташок” учні обговорили відеоролики, зробили висновки.
  

  

  




середа, 5 травня 2021 р.

Міжнародний день боротьби за права інвалідів

Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота відзначає 5 травня. У цей день 1992 року люди з обмеженими можливостями з 17 країн одночасно провели перший Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів.
Ні одна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади. Незалежно від національності, релігії, майнового стану, стану здоров’я.
У нас кажуть - інваліди. На Заході - люди з обмеженими можливостями здоров’я. По суті - одне й те саме, але в Україні інваліди - одна з самих малозахищених верств населення, - вважають борці за їхні права. Кожен п’ятий має пенсію нижче величини прожиткового мінімуму. Багато з них потребують постійного стороннього догляду.
В Україні за останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів зростае. Щороку інвалідами стають декілька тисяч чоловік.
Люди будьте толерантними!!!

4 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Міжнародний день протидії булінгу відзначається у всьому світі 4 травня.
Міжнародний день протидії булінгу, який присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. ООН визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. Нещодавно до них приєдналася і Україна. Адже наша країна входить до 10-ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу.
Булінг – це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях.
Булінг може бути:
☑Фізичний – штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
☑Економічний – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.
☑Психологічний – поширення образливих чуток, ігнорування, погрози, жарти, шантаж тощо.
☑Сексуальний – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомка відео у переодягальнях, сексуальні погрози, поширення образиливих чуток тощо.
☑Кібербулінг – приниження за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, інтернету тощо (пересилка неоднозначних фото, обзивання телефоном, зйомка на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу, цькування через соціальні мережі).
Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте підтримки чи поради з питань протидії булінгу, зверніться за консультацією на Національну дитячу гарячу лінію: 116 111 (з мобільного) або 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів). Дзвінки безкоштовні та конфіденційні.
5 травня в Бронницькій середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів практичним психологом розпочались впроваджуватись профілактичні занняття під час яких учні знайомляться з поняттям булінгу, його видами та проявами, дізнаються як треба розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування, як формувати негативне ставлення до булінгу.
З учнями 7 класу було проведено заняття з елементами тренінгу "Стоп Булінг", учнями 8 класу - "Профілактика булінгу у школі". Учням було продемонстровано: відео “Як боротися з булінгом: поради для дітейМарія Бурмака – відеокліп “Не смійся з мене”Відео “Твоє право. Відповідальність за булінг“; Відео “Викресли Булінг”; Відео “Булінг у школі. Види булінгу у школі.”; Відео “Булінг очима дітей”  учні обговорили відеоролики, зробили висновки.