четвер, 20 лютого 2025 р.

"Соціально-психологічний супровід здобувачів освіти, колективу та мікрогруп, осіб, які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах"

20 лютого 2025 року на базі Гімназії №5 центром професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти проведено круглий стіл на тему: «Соціально-психологічний супровід здобувачів освіти, колективу та мікрогруп, осіб, які потребують піклування чи перебувають у складних життєвих обставинах». У даному заході взяли участь фахівці психологічної служби закладів освіти міської громади та служби в справах дітей Могилів-Подільської міської ради. Відповідно до плану заходу учасники засідання розглянули та обговорили питання, що стосуються діяльності практичного психолога та соціального педагога в даному напрямку, методів та форм роботи з дітьми, які перебувають в СЖО, ведення обов’язкової документації з питань надання соціально-психологічного супроводу даної категорії дітей, співпрацю з службою у справах дітей, поліцією та іншими організаціями. Представники Служби в справах дітей Юлія Чопенко та Тетяна Пержар розповіли учасникам засідання про сімейні форми виховання: опіка та піклування, патронатні сім'ї, прийомні сім''ї, дитячі будинки сімейного типу. Практичні психологи та соціальні педагоги отримали запитання на відповіді, що стосуються методичних аспектів ведення документації по роботі із сім’ями в СЖО. Спікерами з даного питання виступали, психолог Ліцею №1 Ольга Мороховець, психолог ЗДО№2 Гульчитай Андронатій, психолог Гімназії №5 Інна Палига, соціальний педагог Гімназії №5 Ярослава Шляхетнюк, психолог ЦПРПП Наталія Котруца
 
 
 

вівторок, 11 лютого 2025 р.

День безпечного Інтернету

11 лютого 2025 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».  День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. В реаліях нашого сьогодення дуже важливо навчити дітей протистояти інформаційному полю і розрізняти, де правда, де фейк, де об‘єктивність, а де маніпуляція.
Сьогодні з учнями нашої Гімназії були проведені заходи до дня безпечного Інтернету: з учнями 7 та 9 класу "Твоя безпека в цифровому світі"; з учнями 5 класу "Зворотній бік Інтернету".
 
 
 

понеділок, 10 лютого 2025 р.

Безпечний Інтеренет

Сьогодні з учнями нашої Гімназії до всесвітнього дня Безпечного Інтернету були проведені години спілкування на тему «Твоя безпека в цифровому світі» (6, 8 класи) та «Інтернет - користь чи прихована небезпека» (2-3 класи). Учні переглянули інтерактивну презентацію на тему "Інтернет - користь чи прихована небезпека" та "Твоя безпека в цифровому світі ". Під час заняття учні проаналізували, як часто протягом дня вони використовують смартфони без конкретної мети; обговорили користь Інтернет ресурсів; розглянули небезпеку до якої може призвести Інтернет мережа та основні правила безпечної роботи в Інтернеті.
 
 
 
 
 

середа, 5 лютого 2025 р.

Медіаграмотність

Медіаграмотність – це здатність мати доступ, аналізувати, оцінювати та створювати медіа в різних формах. З розвитком технологій і збільшенням поширення цифрових медіа для дітей і підлітків як ніколи важливо стати медіаграмотними. Усвідомлюючи силу медіа, молоді люди можуть стати більш поінформованими споживачами та розуміти, як ставити під сумнів і оскаржувати повідомлення, з якими вони стикаються щодня. Це допомагає їм приймати більш обґрунтовані рішення під час взаємодії з різними типами медіа, будь то телешоу, фільми чи соціальні медіа-платформи.
В умовах війни діти дізнаються багато новин із соцмереж, часто отримують підозрілі повідомлення та можуть поширювати неперевірену інформацію. Тому сьогодні учні 5 класу опрацювали правила медіаграмотності, що допоможуть їм протидіяти фейкам і навчать критично мислити. 
 
 

вівторок, 4 лютого 2025 р.

Медіаграмотність

Сьогодні з учнями 7 класу опрацьовано тему "Медіаграмотність". Під час заняття учні отримали інформацію, як допомогти кожному з нас критично оцінювати інформацію, розпізнавати фейки, уникати маніпуляцій у мережі, роль штучного інтелекту у створенні контенту та аналіз історичних подій. Отримали багато корисних знань, які знадобляться у житті. Медіаграмотність стає одним із найважливіших навичок, який допомагає захищати себе та своїх близьких від дезінформації.