Квест "Знайди пароль Wi-Fi"

Булінг та кібербулінг - це не просто нові слова, які заполонили наше життя, це явище яке живе серед дітей і калічить їх долю. Здається, що всі знають все про ці протиправні дії, але вони не перестають з'являтися в різних регіонах нашої держави і до яких долучаються не тільки неповнолітні, а й малолітні діти.
Сьогодні з учнями 7-8 класів був проведений квест "Знайди пароль Wi-Fi". Під час даного заходу учні виконували завдання: пригадали комп’ютерний сленг та розшифрували ребуси, відновили всі терміни і дізнались, що вони означають; обговорили переваги та недоліки Інтернету; розглянули питання кіберзагрози та що таке фейки; повторили про захист: персональних даних, особистої інформації та правила поведінки в мережі; та найбільше часу приділили питанню - Кібербулінгу. Кібербулінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:
- відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
- розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
- демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
- пропозиція проголосувати „за” чи „проти” когось в образливому опитуванні;
- провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу „Синій кит”);
- створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
- надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
- пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів;
- тролінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх) спрямований, швидше, на дорослих. У світлі останніх подій це нерідко стає одним зі способів ведення інформаційних війн.



