четвер, 30 січня 2025 р.

Квест "Знайди пароль Wi-Fi"

Булінг та кібербулінг - це не просто нові слова, які заполонили наше життя, це явище яке живе серед дітей і калічить їх долю. Здається, що всі знають все про ці протиправні дії, але вони не перестають з'являтися в різних регіонах нашої держави і до яких долучаються не тільки неповнолітні, а й малолітні діти.
Сьогодні з учнями 7-8 класів був проведений квест "Знайди пароль Wi-Fi". Під час даного заходу учні виконували завдання: пригадали комп’ютерний сленг та розшифрували ребуси, відновили всі терміни і дізнались, що вони означають; обговорили переваги та недоліки Інтернету; розглянули питання кіберзагрози та що таке фейки; повторили про захист: персональних даних, особистої інформації та правила поведінки в мережі; та найбільше часу приділили питанню - Кібербулінгу. Кібербулінг має декілька проявів, жоден з яких не можна ігнорувати:
  • відправка погрозливих та образливого змісту текстових повідомлень;
  • розповсюдження (спам) відео та фото порнографічного характеру;
  • демонстративне видалення дітей зі спільнот у соцмережах, з онлайн-ігор;
  • пропозиція проголосувати „за” чи „проти” когось в образливому опитуванні;
  • провокування підлітків до самогубства чи понівечення себе (групи смерті типу „Синій кит”);
  • створення підробних сторінок у соцмережах, викрадення даних для формування онлайн-клону;
  • надсилання фотографій із відвертим зображенням (як правило, дорослі надсилають дітям);
  • пропозиції до дітей надсилати їх особисті фотографії відвертого характеру та заклик до сексуальних розмов чи переписок за допомогою месенджерів;
  • тролінг (надсилання погрозливих, грубих повідомлень у соціальних мережах, чатах чи онлайн-іграх) спрямований, швидше, на дорослих. У світлі останніх подій це нерідко стає одним зі способів ведення інформаційних війн.
 
 

Медіаграмотність

Сьогодні з учнями 9 класу опрацьовано тему "Медіаграмотність". Під час заняття учні отримали інформацію, як допомогти кожному з нас критично оцінювати інформацію, розпізнавати фейки, уникати маніпуляцій у мережі, захистити себе від кібербулінгу, роль штучного інтелекту у створенні контенту та аналіз історичних подій. Отримали багато корисних знань, які знадобляться у житті. Медіаграмотність стає одним із найважливіших навичок, який допомагає захищати себе та своїх близьких від дезінформації.

 

середа, 29 січня 2025 р.

Медіаграмотність

Медіаграмотність – це здатність мати доступ, аналізувати, оцінювати та створювати медіа в різних формах. З розвитком технологій і збільшенням поширення цифрових медіа для дітей і підлітків як ніколи важливо стати медіаграмотними. Усвідомлюючи силу медіа, молоді люди можуть стати більш поінформованими споживачами та розуміти, як ставити під сумнів і оскаржувати повідомлення, з якими вони стикаються щодня. Це допомагає їм приймати більш обґрунтовані рішення під час взаємодії з різними типами медіа, будь то телешоу, фільми чи соціальні медіа-платформи. В умовах війни діти дізнаються багато новин із соцмереж, часто отримують підозрілі повідомлення та можуть поширювати неперевірену інформацію. Тому сьогодні учні 8 класу нагадали правила медіаграмотності, що допоможуть їм протидіяти фейкам і навчать критично мислити. 
 
 

Морально дію

Учні 5 та 7 класу під час заняття ознайомились, що таке мораль, моральні вчинки та дії, обговорювали важливість взаємоповаги, доброти та чесності в нашому житті. Учні дізналися про те, як важливо ставитися до інших так, як ми хочемо, щоб ставилися до нас, і як ці прості, але важливі принципи можуть змінити наше ставлення до людей навколо.
 
 

понеділок, 27 січня 2025 р.

Морально дію

Сьогодні з учнями 8 та 9 класу було проведено заняття на тему: "Морально дію". Під час заняття учні висловили свої думки: що таке мораль, чи зустрічали вони в житті приклади моральних вчинків. Виконали вправу "Пошук цінностей ". Переглянули та обговорили притчу "Дрібниця добра". Діти зробили висновок, що навіть у складних умовах можна знайти спосіб допомогти, бути корисними та підтримувати оточуючих.
 
 

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

«Безпечне освітнє середовище. Запобігання та протидія проявам насильства та булінгу в освітньому середовищі. Протидія домашньому насильству та насильству за ознаками статі».

23 січня 2025 року на базі Гімназії №2 відбулось засідання творчої спільноти працівників психологічної служби на тему: «Безпечне освітнє середовище. Запобігання та протидія проявам насильства та булінгу в освітньому середовищі. Протидія домашньому насильству та насильству за ознаками статі».
На початку засідання начальник управління освіти Микола Чорний акцентував увагу на законодавчі аспекти протидії булінгу, зокрема про роботу психологічної служби міської громади в даному напрямку з метою попередження насильства в закладах освіти. 
📌Олеся Карцан, практичний психолог Оленівської Гімназії ознайомила з методами та формами роботи працівників психологічної служби з метою створення безпечних умов у закладі освіти.
📌Юлія Субіна практичний психолог Озаринецького Ліцею наголосила на відмінностях між насильством та булінгом, роботі працівника психологічної служби з попередження насильства в закладі освіти.
📌Марина Пастущак практичний психолог Бронницької Гімназії поділась досвідом роботи з дітьми з запобігання та протидії булінгу в кіберпросторі та профілактики комп'ютерної залежності.
📌Наталія Котруца психолог ЦПРПП управління освіти наголосила на діях працівників психологічної служби у разі виявлення дитини у закладі з ознаками домашнього насильства
📌Психоемоційне налаштування та рефлексію діяльності спільноти провела голова творчої спільноти працівників психологічної служби Галина Думанська, практичний психолог Гімназії №2.