вівторок, 27 квітня 2021 р.

Cерія відео щодо правил захисту дітей від насильства

Організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей» створили серію відео щодо правил захисту дітей від насильства у різних життєвих ситуаціях. Представляємо вам дану підбірку:
Відео "Подруга у небезпеці. Історія Оленки і Марії"
Якщо ваш друг чи подруга  у небезпеці, чи варто втручатися? Чи чужі стосунки - це особиста справа і не варто щось радити? Інколи людині, яка потрапила в біду, важко зрозуміти, що відбувається щось неправильно.

Відео "Таємниці"
Чи бувають погані секрети? Як їх розпізнати?
Коли трапляється з дитиною якась неприємна ситуація, їй соромно про це розповісти, адже вона почувається винною. Але дитина має чітко знати - якщо інша людина робить неприємно, про це НІКОЛИ не треба мовчати!
Адже кожна дитина має право на захист завжди!

Відео "Сексуальне насильство в родині"
Насильство - це як? Коли тебе б'ють і тобі боляче? Не завжди. Інколи насильство не залишає синців, але тобі дуже неприємно і незручно про це комусь розказати. І це не можна і НЕ ТРЕБА ТЕРПІТИ!

Відео "Розкажи всю правду"

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Святкова онлайн-нарада працівників психологічної служби

Сьогодні відбулася святкова онлайн-нарада працівників психологічної служби присвячена Всеукраїнському дню психолога та 30-річчю психологічної служби у системіосвіти України.
Під час наради демонструвалися відеоролики, які були відзняті в рамках марафону "Психологія для мене - сенс життя,. призначення, місія...". Колеги призентували себе, ділилися своїми думками про свою професію, місію.
    



"Щаслива дитина - щаслива країна!"

Сьогодні у святковий день закінчився тиждень психології  у нашому навчальному закладі,  під девізом "Ми - це не безліч стандартних «Я», а безліч всесвітів різних". З учнями 9 класу було проведено тренінгове заняття «Я – людина, моє життя прекрасне!» мета якого: формування активного усвідомлення учнями широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції в їх реалізації; формування позитивного сприйняття себе й оточення; підвищення самооцінки, формування життєвих цінностей.
З учнями стврших класів було проведено Акцію «Дерево настрою», «Паркан відвертості, побажань та пропозицій» висловлення думок про шкільне життя.
Тиждень пройшов в режимі діалогу - цілющого стилю спілкування, де всі учасники отримують корисну інформацію та позитивний настрій. Пам’ятайте: життя занадто прекрасне і коротке, щоб витрачати його на негативні емоції.



Всеукраїнський день психолога

Психологія – це наука, що вивчає психічні явища (почуття, пам’ять, увагу, мислення, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах. Психологи всього світу змогли накопичити величезний багаж знань про суть людини, про її стани та почуттях, про самопізнання та соціальні ролі.

четвер, 22 квітня 2021 р.

"Щаслива дитина - щаслива країна!"

Сьогодні в нашому закладі продовжились заходи в рамках тиждня психології під гаслом: «Твори добро на всій землі». З учнями 6 класу було проведено тренінгове заняття на тему: «Посмішка єднає нас усіх», а з учнями 4 класу тренінгове заняття «Добро в тобі». Учні активно виконували вправи тенінгових занять, створили колажі відповідно до тематики тижня.


Семінар-тренінг профілактики та попередження професійного вигорання:

"ГОРІТИ НЕ ЗГОРАЮЧИ!!!"

Сьогодні 21 квітня 2021 року центр психологічної допомоги і супроводу педагогічних працівників та здобувачів освіти КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти" ЗАПРОПОНУВАВ участь у бінарному семінарі-тренінгу профілактики та попередження професійного вигорання: "ГОРІТИ НЕ ЗГОРАЮЧИ!!!"
З Нами працювали: доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог - Л.О. Матохнюк та доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри психології КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти", практикуючий психолог, психотерапевт О.М. Шпортун.
Щиро дякую за цікавий семінар-тренінг!


середа, 21 квітня 2021 р.

"Щаслива дитина - щаслива країна!"

Пізнати самого себе – це означає зрозуміти свій внутрішній світ, побачити і прийняти свої не тільки позитивні якості, а й негативні, такі, як помста, ненависть, злість і т.д., які людина сама ж створила, позбавити себе від них, вивчивши таємницю свого внутрішнього світу та світу людських почуттів. Учні 8 класу сьогодні пізнавали себе під час тренінгового заняття "Пізнай себе!"


вівторок, 20 квітня 2021 р.

"Щаслива дитина - щаслива країна!"

Сьогодні в нашому закладі продовжились заходи в рамках тиждня психології під гаслом: "Без дружби ніяке спілкування між людьми не має цінності". З учнями 7 класу було проведено тренінгове заняття на тему: "Дружба нас єднає". Під час заняття учні розкрили поняття «дружба» як моральну категорію; дізналися, як цінувалася дружба з давніх давен, та вчилися відрізняти дружбу справжню від товариських стосунків. Заняття проводилось з метою навчити дітей будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів; викликати у них прагнен­ня бути справжніми друзями; виробляти в собі якості, що сприяють дружбі; розвивати почуття відпові­дальності перед друзями; виховувати тактовне ставлення до людей, потребу в друзях, доброзичливість.

понеділок, 19 квітня 2021 р.

 "Щаслива дитина - щаслива країна!"

Сьогодні у нашому навчальному закладі розпочався тиждень психології на тему:"Щаслива дитина - щаслива країна!" 
З учнями 5 класу було проведено тренінгове заняття «Подаруй мені посмішку», а з учнями 3 класу тренінгове заняття «Будьмо добрими людьми і не будьмо злими» .
Неодмінними супутниками творчого процесу під час проведення заходів, стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки. Усім відомо, що комплімент - це особлива форма похвали, приємні слова, простий, але потужний засіб, що допомагає встановлювати добрі стосунки з іншими людьми. Це відфільтровані лестощі, які обов’язково супроводжуються посмішкою. А посмішка може поліпшувати настрій, підсилює імунну систему, поліпшує фізичне здоров'я, знімає стрес, є найбільш упізнаваним виразом обличчя. Тому, першим був день Тижня психологічної служби – «День компліментів та посмішок», і проходив під девізом «Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося, подаруйте йому спочатку гарний настрій». 


пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

30 порад батькам школярів молодших класів

Більшість батьків вважають, що готовність до школи – це вміння читати, писати й рахувати. Однак, це помилкове міркування. У дійсності готовність до школи – питання значно ширше.
Батьки завжди шукають відповідь на питання: Як допомогти дитині? Коли дати їй можливість ставати самостійною, а коли навпаки – контролювати її? Для того, щоб знайти відповідь на ці питання, достатньо уміло спланувати день дитини і дотримуватись таких порад:
1. Любіть дитину, частіше обіймайте її.
2. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Знаходьте радість у спілкуванні. Цікавтеся справами та проблемами дитини.
3. Розвивайте дитину: заохочуйте до малювання, розфарбовування, вирізання, наклеювання, ліплення. Обов’язково привчайте дитину до звички читати книжки щодня.

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Емоційне вигорання батьків


Емоційне вигорання батьків

Синдром емоційного вигорання - це стан, коли людина відчуває себе емоційно і фізично виснаженою. Досить часто спустошений стан можна помітити в батьків, які заклопотані багатьма справами, а ресурси вже на нулі. Емоційне вигорання провокує, зокрема, складна родинна ситуація та відсутність допомоги.
Про батьківське вигоранні як і раніше говорять рідше, ніж про професійне, але воно, безумовно, існує. Найчастіше батьки самі не розуміють, чому дитина раптом починає їх дратувати і злити. Вони зриваються і кричать на неї, а потім намагаються знайти відповіді, як цього уникнути. І, незважаючи на те, що більшість дорослих усвідомлюють, що подібні дії помилкові, ситуація може повторюватися знову і знову. І чим менша дитина, тим серйознішими можуть бути наслідки для її емоційного здоров'я.
Багато хто вважає, що до емоційного вигорання схильні тільки жінки, проте це не так. Ця недуга проявляється також у татусів, бабусь, дідусів, однак у матерів вона дійсно зустрічається частіше.

четвер, 8 квітня 2021 р.

Вебінар "Безпечна поведінка дітей: що потрібно знати дорослим"

Український фонд «Благополуччя дітей» спільно з програмою #probonolab Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя провели вебінар “Безпечна поведінка дітей”.
Сьогодні 8 квітня (четвер) з 16:00 до 17:30 експерти фонду ділилися своїм досвідом. Вони обговоримо питання, цікаві практично для кожного:
1. Що таке безпечна поведінка дітей? Як її розрізняти? Хто відповідає за безпеку дітей?
2. Рецепт команди фонду - вчити дітей самоповазі, психологічній гігієні, безпечній поведінці та бути уважними дорослими.
3. Розгляд конкретних прикладів з практики.
Щиро дякую організаторам за змістовний вебінар!




Вебінар "Безпечна поведінка дітей"

Дата та час події: 08 Квітня 2021, 16:00
А ви пам’ятаєте своє дитинство? Пам’ятаєте свою поведінку та реакції на батьків, оточуючих та світ у різних ситуаціях? Чи завжди довірялись та відкривались своїм батькам?
Український фонд “Благополуччя дітей” спільно з програмою #probonolab Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя запрошують на вебінар “Безпечна поведінка дітей”.
8 квітня (четвер) з 16:00 до 17:30 експерти фонду поділяться своїм досвідом.

середа, 7 квітня 2021 р.

Всесвітній день здоров'я

Компанія Всесвітнього дня здоров’я відбувається в першій декаді квітня. Подія присвячена до дня прийняття Статуту ВООЗ в 1948. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. 

вівторок, 6 квітня 2021 р.

Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

До цього дня вчені та історики не можуть прийти до однозначного висновку - де ж вперше людина вигадала спорт. Це не дивно, так як діяльність, яку сучасна наука відносить до такого поняття, як заняття спортом, була притаманна без винятку всім людям по всій землі і схоже, що в усі часи. Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та інших навичок, ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І не дивлячись на максимальний накал зусиль і емоцій, які іноді додаються при занятті спортом, однозначно одне - це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку і є життєствердним в усіх відношеннях.

понеділок, 5 квітня 2021 р.

Повчальний мультфільми "Балакуче курча"

Цікавий та повчальний мультик "Балакуче курча" буде цікавий не тільки маленьким глядачам, але і їхнім батькам.

пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

МУЛЬТФІЛЬМ “КАПІТОШКА”

 «Капітошка» — мультфільм про справжні дружні стосунки. Він вчить дітей, що завжди треба залишатись собою і йти за покликом серця, адже тільки тоді можна отримати задоволення від життя. Дуже веселий та позитивний мультик.

2 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ПРОБЛЕМУ АУТИЗМУ

Попереджений, - в більшості випадків означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій. Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. 
Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. 

четвер, 1 квітня 2021 р.

1 квітня – День Сміху!

Сміх – це чудовий подарунок людям від Матінки-природи, який вирізняє їх серед інших живих істот. Сміх є одним із механізмів адаптації людини до динамічних змін навколишнього середовища. Його неофіційно вважають показником душевного та фізичного здоров’я людини. Щира посмішка та радісний сміх стають сьогодні такими ж популярними атрибутами здорового способу життя, як заняття спортом, здорове харчування та відмова від тютюну, алкоголю, наркотиків.