пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Здоровим бути модно!

З учнями 5 класу було проведено заняття "Здоровим бути модно!"
Дане заняття направлене на формування в учнів позиції дбайливого ставлення до свого здоров'я, уміння протистояти залежностям та надання детальної інформації дітям з питань здоров'я та шкідливих звичок.
Під час заняття учні виконали вправу "Асоціації", визначили фактори, які негативно впливаю на здоров'я людини, переглянули мультфільми "Про шкідливість куріння", "Курити - це круто", "Таїмниця їдкого диму". Учні зробили висновок, що здоров'я – це єдине, що не можна купити за гроші та обміняти на золото.



Життя - найвища цінність людини

Сьогодні з учнями 7 класу було проведено заняття "Життя - найвища цінність людини", на якому учні вчились цінувати власне життя, визначати життєві цінності і планувати своє майбутнє.
Під час занняття учні переглянули відеоролик Цінуй своє життя, воно прекрасне!
"Цінуй життя!" - це навчальний анімаційний фільм. Сюжет фільму розповідає можливості живого спілкування на відміну від спілкування в соціальних мережах та пропагує цінність життя.
Також учні переглянули зворушливий мульфільм ПРИЮТ ДЛЯ СОБАК!
Учні проаналізували сюжет відео, висловили свої думки.
Заняття сприяло розумінню поняття цінності і неповторності людського життя, поняття щастя, як необхідної складової життя людини; учні вчились визначати життєві цінності та приймати відповідальні рішення, робити вибір, від якого залежить майбутнє; визначати власні духовні цінності, їхній вплив на життя. Заняття сприяло формуванню ціннісного ставлення до себе як особистості. 




вівторок, 23 лютого 2021 р.

Самоушкоджуюча поведінка у підлітків

Тема самоушкодження у дітей і підлітків дуже непроста і викликає багато емоцій у оточуючих - від глибокого співчуття, ірраціонального страху нерозуміння і до повного відторгнення і навіть відрази.
Дійсно, глибокі і постійно оновлювані порізи на руках і ногах, удари головою об стіну, вирване до залисин волосся змушують задуматися про психічне здоров'я такої людини.

понеділок, 22 лютого 2021 р.

 #stop_sexтинг

Київстар як лідер телекомунікаційної галузі, який забезпечує послуги швидкісного мобільного та домашнього інтернету, вважає створення безпечного онлайн-середовища для дітей одним із пріоритетів своєї корпоративної соціальної відповідальності.
11 лютого 2020 року, у День безпечного інтернету, Київстар, Міністерство цифрової трансформації та Офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини оголосили про запуск спільного соціально-просвітницького порталу #stop_sexтинг та інформаційну кампанію #не_ведись.

Небезпечні ігри, в які грають діти

Небезпечні ігри, в які грають діти

Джерело: інтернет ресурси

Поради батькам, як уберегти дітей від небезпек в Інтернеті

  1. Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і про сайти, до яких вони збираються заходити. Особливо це актуально для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
  2. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з’ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

середа, 17 лютого 2021 р.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОБРОТИ

Сьогодні у всьому світі відзначають День спонтанного прояву доброти. 
Вперше його запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи. 
У більшості культур вважається, що доброта — це акт виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе.

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЙОГО ВИДИ

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. 

вівторок, 16 лютого 2021 р.

КАЗКА У ЖИТТІ ДИТИНИ

«Казка, фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити джерела думки і слова. Без казки, без гри уяви дитина не може жити… Казка – це образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови».
                                                                    В. Сухомлинський

Казка активно впливає на почуття і розум дитини, розвиває його сприйнятливість і емоційність. У казці ніхто не вчить дитину «жити правильно». Дитина вчитися розуміти вчинки героїв казки  події казкового сюжету природно і послідовно випливають одне з іншого. Діти прагнуть скористатися позитивним прикладом свого героя. Казка допомагає виробити те чи інше ставлення до навколишньої дійсності, до вчинків людей, викликає прагнення наслідувати хорошому казковому герою і противитися поганому поводженню казкових героїв, тим самим закласти в душі і свідомості дитини певні моральні установки. Діти і казка нероздільні, вони створені одне для одного і тому знайомство з казками допомагає у вирішенні морального виховання дітей дошкільного віку.

ПРО СТРАХИ У ДІТЕЙ

Страхи та фобії  належать до емоційних розладів. Емоційні розлади  характеризуються такими аномальними емоційними станами, як страх, фобія, тривога, стрес, переживання. Ці стани тісно пов’язані між собою. Страх є найбільш небезпечною з емоцій, оскільки порушує адаптаційні можливості дитини і, з часом, може призводити до  емоційної нестабільності, до переживання таких станів, як надмірна тривожність, постійне напруження,  дратівливість, агресивність, нав’язливість, депресія та ін.

четвер, 11 лютого 2021 р.

Казка про дружбу

Для учнів молодшої школи і дітей, які ходять на підготовку до школи. Рекомендований вік: від 5 до 8 років.

Казочка про добро

«Те що повертається» - ця маленька казочка про добро дівчаток і силу взаємності, все що робиться в нашому житті вертається нам бумерангом, отож їхня доброта до маленького песика, вернулася їм тим, що вони змогли врятувати бабусю.

Повчальний короткометражний мультфільм

середа, 10 лютого 2021 р.

Глибокий короткометражний мультик про роль ТАТА в сім’ї

Цей мультик не потребує жодного опису. Його просто потрібно додивитися до кінця! Дуже зворушливий, чуттєвий, до сліз…

вівторок, 9 лютого 2021 р.

День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії та Росії. На жаль, ще не відкрито Інтернет-центр в Україні.

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

Добірка яскравих мультфільмів про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки, які можуть загрожувати окремим людям та суспільству в цілому.
Ґаджетозалежність. Ви також це помічаєте? Усе частіше бачимо молодь, підлітків і дітей, які замість звичайного спілкування та жвавих ігор обирають віртуальну реальність ґаджета. Звісно, можна сказати, що інакше і не може бути  у світі сучасних технологій. Однак, якими можуть бути наслідки?
Редакція освітнього проекту «На Урок» дібрала 7 змістовних мультфільмів, які допоможуть у невимушеній формі розповісти про переваги і недоліки сучасних технологій.

Вміння спілкуватися

Досить часто нам здається, що ми всі вміємо спілкуватися. Людина може бути цікавим співрозмовником, але це не завжди свідчить про те, що з нею приємно розмовляти. Є люди, які набридають з перших хвилин розмови своїм голосом або ще гірше - не чують свого співрозмовника. Прикро, але не всі люди вміють слухати, і це може дуже зашкодити у вашому житті.
Наведений нижче тест допоможе визначити, чи розвинене у вас вміння слухати свого співрозмовника:
Тест "Вміння спілкуватися"

понеділок, 8 лютого 2021 р.

Матеріали щодо захисту дітей від насильства

«Сексуальне насильство — це травма, яка впливає на все подальше життя дитини. За даними Ради Європи, кожна 5-та дитина є жертвою сексуального насильства. Але такі випадки часто замовчуються. Зазвичай дорослі не говорять з дитиною на цю тему, дитина не знає, куди звернутися за допомогою. І часто вона залишається сам на сам зі своєю проблемою. Інколи вчитель — це саме та людина, яка може помітити насильство та врятувати дитину», — наголошують організатори Міжнародної благодійної організації «Служба порятунку дітей».
Дана організація розробила урок для учнів 5-9 класів щодо захисту дітей від насильства «Особиста цінність та безпека», його можна вільно завантажити в мережі, адже ці матеріали є у відкритому доступі за посиланням


Безпечний Інтеренет

 У зв'язку з високими темпами розвитку інформаційних технологій надзвичайно гостро постала проблема захисту дітей та молоді від негативної інформації, яка становить загрозу їхньому фізичному й інтелектуальному розвитку та морально-психологічному стану. Інтернет-технології - це природна складова життя дітей та сучасної молоді. Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.
Сьогодні учні школи продовжують знайомитись з мережею Інтерент.
Учні 6 класу переглянули відеоролики на тему "Інтернет - користь чи прихована небезпека", "Найжахливіший тиждень Петрика". Подивитись мультфільм і відеоролики учні проаналізували користь Інтернет ресурсів; розглянули небезпеку до якої може призвести Інтеренет мережа. Розглянули основні правила безпечної роботи в Інтернеті.
З учнями 8 класу проведено заняття з елементами тренінгу "Безпечний Інтернет", з учнями 9 класу - "Соціальні мережі в житті підлітків".
Учні засвоєли основні правила безпечної роботи в Інтернеті.






пʼятниця, 5 лютого 2021 р.

Безпечний Інтеренет

Сьогодні з учнями 5 та 7 класу були проведені години спілкування на тему "Безпечний Інтеренет". Учні переглянули відеоролики на тему "Інтернет - користь чи прихована небезпека", "Мобільна залежність", "Історія двох пар (Історія кохання)", "Найжахливіший тиждень Петрика".
Подивитись мультфільм і відеоролики учні проаналізували, як часто протягом дня вони використовують смартфони без конкретної мети; обговорили користь Інтернет ресурсів; розглянули небезпеку до якої може призвести Інтеренет мережа. Розглянули основні правила безпечної роботи в інтернеті.
Правила безпечної роботи в інтернеті:
  1. Не давайте нікому своїх паролів.
  2. Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
  3. Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
  4. Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
  5. Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
  6. Не діліться своїми фото з незнайомцями.
  7. Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код).
  8. Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
  9. Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
  10. Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми.
  11. Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
  12. Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

вівторок, 2 лютого 2021 р.

Безпека дітей в Інтернеті

On-ляндія — це казкова країна, де діти почувають себе захищеними.
Вони знають, як правильно користуватися перевагами Інтернету.
 — це інтерактивний курс з інтернет-безпеки — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.
Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту.

 


понеділок, 1 лютого 2021 р.

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Запропонуйте школярам подивитись мультфільм і проаналізувати, як часто протягом дня вони використовують смартфони без конкретної мети. Смартфон – один з найкорисніших винаходів людства. За допомогою цього ґаджета можна вирішити безліч проблем: вчасно прокинутися, згадати про важливі справи, зорієнтуватися на незнайомій місцевості, поспілкуватися з друзями та багато іншого.
Водночас уся корисна багатофункціональність може спровокувати виникнення залежності (ігроманію, безцільний серфінг в інтернеті, витіснення реального життя віртуальним у соцмережах та інше).

БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

Цікаво для 5 - 11 класів!
Подивіться цей мультфільм під час класної години (сюжет оптимальний для перегляду учнями середніх та старших класів). Обговоріть зі школярами, як залежність від ґаджетів позбавляє людину реального життя та руйнує її стосунки з близькими. У мультфільмі йдеться про енергійного хлопця, який закохався у вродливу дівчину. Однак, попри його спроби привернути увагу дівчини і здивувати її романтичними побаченнями, – все було марно. Усю свою увагу вона зосереджувала лише на ґаджеті.

Велика добірка мультфільмів, які вам варто переглянути разом з дитиною.

Мультфільми вже дуже давно перестали бути просто намальованими казками для дітей. Навпаки, часто саме дорослі можуть оцінити все різноманіття сенсів цих творів, які занурюють нас в атмосферу затишку і доброти. Але ж цього так часто не вистачає в навколишньому світі.
Загальна техніка безпеки:
  •  Мультфільм – разом з батьками, а не замість батьків.
  • Нові мультфільми важливо дивитися тільки разом з дорослими (а краще – самим дорослим хоча б знайомитися з темою).
  • До 2 років – немає корисних мультфільмів. Є більш-менш безпечні і ті, які допомагають трохи відпочити батькам.
  • Ми не зможемо забрати у дитини планшет – і, напевно, не потрібно. Важливо, щоб весь світ в планшет не перемістився.
  •  Однозначно немає поганих і хороших мультфільмів – є ті, які не відповідають віку і ті, які дитина дивиться сама.
  • Кожен мультфільм може бути для конкретної дитини (або дорослого) як цілющим, так і травматичним. (Тому важливо бути поруч і спостерігати за реакціями дитини).